5 dilde katalogÜreticinin doğruladığı özellikler
KategorilerMenşeiVeri kaynakları
TRENDEESPT
Motorola

Motorola Edge 70 Fusion

6.78" • Snapdragon 7s Gen 3 • 50 MP

Depolama
Renk
Pantone Silhouette
6.78"Ekran
Snapdragon 7s Gen 3İşlemci
50 MPAna Kamera
KACBU

Almalı mıyım?

Motorola Edge 70 Fusion
DEĞERLENDİR
  • Güncel model — 7 aydır piyasada
Şunlar önemliyse iyi seçim:
  • Fiyat/Performans
  • Günlük Kullanım
Şunlara dikkat:
  • Tek Elle Kullanım
  • Yalnızca 8 GB RAM ve tek bir 256 GB depolama seçeneği; daha üst yapılandırma yok.
Piyasada 7 ay
Pişmanlık riskiDÜŞÜKsınırlı veri
Başlıca riskler
  • Tek Elle Kullanım
  • Yalnızca 8 GB RAM ve tek bir 256 GB depolama seçeneği; daha üst yapılandırma yok.
  • Snapdragon 7s Gen 3, taban Edge 70'in Snapdragon 7 Gen 4'ünden belirgin bir adım geride.
  • Kablosuz şarj yok; 68W kablolu şarj sınıfının liderlerinin gerisinde.
Risk seviyesi yayın tarihi ve doğrulanmış zayıflıklardan hesaplanır. Güven skoru ancak yeterli sahip raporu biriktiğinde görünür.
Alternatifler
Bu kutu yalnızca doğrulanmış teknik veriye, yayın tarihine ve editoryal değerlendirmeye dayanır; sahip raporları biriktikçe onlar da eklenir. Fiyat tahmini yapmayız.
KameraPilLansmanTeknik ÖzelliklerSık SorulanlarAlternatifler
Kamera Sistemi

Fotoğraf ve videoda neler sunuyor?

Üreticinin resmî teknik özelliklerine göre kamera sisteminin temel parçaları.

KAMERA SİSTEMİ

Fotoğraf kadar video tarafında da iddialı.

50 MP Ana Kamera

50 MP Ana Kamera — f/1.8 · 13 MP Ultra Geniş — Geniş açı ve makro

50 MP Ana Kamera13 MP Ultra Geniş
50 MP Ana Kameraf/1.8
13 MP Ultra GenişGeniş açı ve makro
Pil ve Şarj

Pil tarafında neler sunuyor?

Üreticinin resmî teknik değerleri.

PİL VE ŞARJ

Pil ömrü öne çıkan alanlardan biri.

5200 mAh

5200 mAh — Batarya kapasitesi · 68 W kablolu — 68W kablolu hızlı şarj

5200 mAh68 W kablolu
5200 mAhBatarya kapasitesi
68 W kablolu68W kablolu hızlı şarj
Kimin İçin?

Hangi kullanımda öne çıkıyor?

Teknik özelliklere ve editör etiketlerine göre hazırlanmış bir kullanım rehberi; test sonucu değildir.

Fiyat/Performans

Donanımına göre fiyatı makul bulunduğu için verilen bir editör etiketi. Güncel fiyat takip etmiyoruz; almadan önce fiyatı kontrol et.

Uygun
Günlük Kullanım

Günlük kullanım için dengeli bir özellik seti: ekran, pil ve kamera değerleri bir arada.

Uygun
Tek Elle Kullanım

6.78 inç gövde nedeniyle küçük telefon sevenler için daha zor olabilir.

Dikkat
Editoryal Analiz

Güçlü yönler ve dikkat edilmesi gerekenler

Kacbu editörlerinin, üreticinin yayımladığı teknik verilerden yaptığı değerlendirme. Cihazları kendimiz test etmiyoruz; buradaki maddeler ölçüm sonucu değildir. Bağımsız bir incelemeden gelen bilgi, yayın adı ve tarihiyle Basın bölümünde gösterilir.

Teknik özelliklere göre güçlü yönler
5200 nit tepe parlaklık ve 144Hz dörtlü kavisli OLED ekran bu fiyatta alışılmadık.
IP68/IP69 dayanıklılık sertifikası, daha pahalı Edge 70 ve Edge 70 Pro ile eşleşiyor.
Gerçek bir Sony sensöründen OIS'li 50 MP ana kamera, genel bütçe parçası değil.
177 gram ağırlık ve 7,21 mm profil, büyük 6,78 inç ekrana rağmen onu hafif tutuyor.
Dikkat edilmesi gerekenler
Yalnızca 8 GB RAM ve tek bir 256 GB depolama seçeneği; daha üst yapılandırma yok.
Snapdragon 7s Gen 3, taban Edge 70'in Snapdragon 7 Gen 4'ünden belirgin bir adım geride.
Kablosuz şarj yok; 68W kablolu şarj sınıfının liderlerinin gerisinde.
13 MP ultra geniş, daha pahalı Edge 70 modellerinin 50 MP ultra genişlerinin yanında mütevazı.
Tarihsel Ürün Bilgisi

Resmî lansman bilgileri

Kacbu güncel mağaza fiyatını takip etmek yerine ürünün resmî çıkış bilgisini referans olarak saklar.

Tanıtım tarihi2 Mart 2026

Üreticinin resmî duyuru tarihi.

Satış başlangıcı15 Mart 2026

İlk satış döneminin başlangıcı.

Motorola, 1928'de kurulan bir Amerikan şirketi olarak başladı ve tasarım/mühendislik ekibinin önemli bir kısmı hâlâ Chicago, ABD'de bulunuyor; ancak telefon işi olan Motorola Mobility 2014'ten beri Çinli Lenovo'ya ait. Üretimin büyük kısmı Lenovo'nun Çin'deki (Guangdong) tesislerinde yapılıyor, Hindistan pazarına yönelik cihazlar yerel olarak monte ediliyor, Brezilya'ya yönelik üretim ise yerli üretim şartı arayan Manaus Serbest Bölgesi düzenlemelerine uymak için Amazonas'taki fabrikada gerçekleştiriliyor.

Bu alan güncel alışveriş fiyatı değildir; ürünün tarihsel resmî lansman bilgisini gösterir.
Teknik Özellikler

Motorola Edge 70 Fusion teknik özellikleri

Bağlantılı değerlere tıklayarak aynı özelliği paylaşan diğer ürünleri görebilir, o özelliğe yorum yapabilirsin.

Seçimin

Seçili depolama
256 GB
Seçili renk
Pantone Silhouette

Ekran

Ekran Boyutu
Ekran Teknolojisi
Ekran Çözünürlüğü
Ekran Yenileme Hızı
Tepe Parlaklık
5200 nit
Piksel Yoğunluğu
450 PPIKacbu tarafından hesaplandı: √(2772² + 1272²) ÷ 6.78″ = 450 PPI
En-Boy Oranı
19.5:9Kacbu tarafından hesaplandı: 2772 : 1272
Ekran Alanı
112.4 cm²Kacbu tarafından hesaplandı: 6.78″ × (2772×1272) → 112.4 cm²

Temel Donanım

Grafik İşlemcisi
Bellek (RAM)
Dahili Depolama
İşlemci Çekirdeği
8 Çekirdek
Üretim Süreci
4 nm

Kamera

Ultra Geniş Kamera
13 MP
Ana Kamera Diyaframı
f/1.8
Kamera Çözünürlüğü
Ön Kamera
32 MP

Batarya

Batarya Kapasitesi
Hızlı Şarj Beyanı
68W kablolu hızlı şarj
Hızlı Şarj Gücü
Kablosuz Şarj
Yok

Tasarım

Derinlik
7.21 mm
Genişlik
75.6 mm
Yükseklik
162.8 mm
Ağırlık
177 Gram
Gövde Malzemesi
Alüminyum
Arka Kapak
Cam
Ekran/Gövde Oranı
91.3%Kacbu tarafından hesaplandı: 112.4 cm² ÷ (162.8 × 75.6 mm) = 91.3%

Ağ Bağlantıları

SIM
Dual SIM
5G
4G
Var

İşletim Sistemi

İşletim Sistemi
Arayüz
Hello UI
İşletim Sistemi Sürümü
Android 16

Kablosuz Bağlantılar

NFC
Var
Wi-Fi
Wi-Fi 6
Bluetooth
5.4

Çoklu Ortam

Hoparlörler
Stereo

Özellikler

IP Sertifikası
IP68/IP69
Biyometrik Kimlik
Ekran İçi Parmak İzi

Diğer Bağlantılar

USB
USB Type-C

Temel Bilgiler

Segment
Orta Segment
Çıkış Yılı
2026
Sık Sorulanlar

Bu ürün hakkında en çok merak edilenler

Teknik tabloda rakam olarak duran şeylerin günlük kullanımda ne anlama geldiği.

Edge 70 Fusion mu taban Edge 70 mi?
Taban Edge 70; daha hızlı Snapdragon 7 Gen 4 çipine ve daha ince, daha hafif gövdeye çıkıyor. Fusion aynı dörtlü kavisli 144Hz ekran tasarımını ve aynı IP68/IP69 dayanıklılığı veriyor — ekran senin için ham çip hızından daha önemliyse daha güçlü bir tercih.
Snapdragon 7s Gen 3 günlük kullanım için yeterli mi?
Evet, mesajlaşma, gezinme, sosyal medya ve orta ayarlarda çoğu oyun için. Oyun öncelikli bir çip değil; bu yüzden yüksek ayarlarda zorlu oyunlar, taban Edge 70'teki Snapdragon 7 Gen 4'e göre belirgin şekilde daha düşük kare hızı gösterecek.
Neden sadece 256 GB depolama?
Motorola, Fusion'ı tamamen fiyat üzerinden konumlandırdı; tek, iyi donanımlı bir yapılandırma bu fiyatı düşük tutuyor. Daha fazla depolamaya veya genişletilebilir belleğe ihtiyacın varsa, bölgendeki varyantın microSD kart destekleyip desteklemediğini kontrol et, çünkü bu pazara göre değişiyor.
Ortak Donanım

Aynı donanımı paylaşan ürünler

Bu ürünün öne çıkan teknik değerleri. Aynı değeri kullanan diğer modellere geçebilirsin.

Alternatifler

Aynı kategoride bakabileceğin diğer modeller

Aynı kategorideki diğer ürünler.

Veriye dayalı cevaplar

Motorola Edge 70 Fusion hakkında hesaplanmış cevaplar

Her cevap spec verisi ve editör etiketlerinden hesaplanır; veri yoksa sayfa yok.